Hlavní strana >> Články >> Kostelní zvony do dálky zvoní

Kostelní zvony do dálky zvoní

Při nepříznivém počasí prý zvony šepotají, při bouřce si vyprávějí o budoucnosti, za vichřice mluví o věcech, které už se odehrály. Jedinečná možnost vycházky po nejvýznamnějších církevních stavbách města.

Jedinečná možnost vycházky po nejvýznamnějších církevních stavbách města. V kostele Nejsvětější Trojice navštívíme unikátní vestavěnou Loretánskou kapli, zjistíme, kde skončilo srdce pána z Martinic, a to není zdaleka všechno. Původně gotický kostel sv. Gotharda postavený ve 12. století je jednou z dominant historického jádra města. Uvnitř najdete dochovanou renesanční křtitelnici z roku 1511, pozdně gotický dřevěný krov a v západním portálu pozdně gotické dveře z počátku 16. století. Jen o pár kroků dále se zastavíme v kapli Zasnoubení Panny Marie, která je součástí bývalé Piaristické koleje založené v roce 1659.

To je jen malá ochutnávka toho, co vás na naší vycházce čeká. Když k tomu přidáme poutavý výklad paní průvodkyně (nejen o historii památek, ale třeba i různých podivných zvláštnostech jejich majitelů) dostaneme vycházku, kterou si nemůžete nechat ujít!

Na závěr pro vás máme ještě jeden tip na sakrální perlu. Na okraji města stojí jedna z nejstarších replik Božího hrobu v České republice z roku 1665, k té si můžete udělat malou vycházku již samostatně.

Začátek vycházky u Infocentra Pod Velvarskou branou.
Vstupné: 70 Kč dospělí, 50 Kč děti.


Diskuze

(posledních 5 příspěvků)
Toto je diskuze ke článku:
Kostelní zvony do dálky zvoní
Zaslal info 09.07.2020 11:07
Počet příspěvků v diskuzi: 1, poslední příspěvek byl zaslán 09.07.2020 11:07, vstoupit do diskuze můžete zde.

Anketa

Přijdete?
Ano (77 hlasů)
Ne (76 hlasů)
Autor: info
Vloženo: 09.07.2020