Hlavní strana >> Články >> Nejmladší zástupce Sluníčka získal batoh, tričko a medaili

Nejmladší zástupce Sluníčka získal batoh, tričko a medaili

V pražském vytrvalostním závodě nechyběli malí ani dospělí zástupci kladenského okresu.
"Měl jsem závodnické číslo 20 603," prozradil sedmiletý Kuba Hlebec, který byl nejmladším účastníkem slánského Sluníčka na Pražském maratonu přátelství. "Běžel jsem čtyři a půl kilometru a dostal jsem baťůžek, tričko, účastnickou medailo a hodně papírových prospektů. Bylo tam strašně moc lidí a moc se mi to líbilo," doplnil malý závodník.

Za slánskou neziskovou organizaci Sluníčko a smečenskou školu se na amatérský závod vydalo na čtyřiatřicet malých i velkých sportovních nadšenců ze Slaného, Smečna, Ledců, Svinařova a Hradečna. Běh na kratší vzdálenost, čtyři a půl kilometru, devětadvacet a devítikilometrovou trasu jich zdolalo pět. "Celá akce byla velmi dobře připravena. Děti ze Sluníčka i ze smečenské školy se účastní soutěže již od 1. ročníku," informovala vedoucí Lenka Vokřálová a doplnila, že po absolvování závodu si udělali ještě hezký výšlap přes Karlův most na Pražský hrad. Nejbližší akcí slánského Sluníčka bude 24. června výlet do muzea hraček, spojený s cestou lanovnou na Petřínskou rozhlednu s bludištěm a návštěva Královské zahrady. Na prázdniny pak připravili stanové tábory do Jesenice a zájezd k moři do Chorvatska.